Yaratıcı Atölyeler

Çocukların ve ailelerin heyecanla beklediği Yaratıcı Atölyelerde; katılımcılar için özel tasarlanmış: Ana Sponsor Faber Castell’in Yaratıcı Sanat atölyeleri başta olmak üzere, enerji farkındalığı, trafik farkındalığı, ekoloji kazanımı, Lego, sağlık, tasarım ve kodlama atölyeleri, bilim ve ileri dönüşüm, sürdürülebilirlik konulu atölyelerle
dans, müzik ve hareket atölyeleri gerçekleştirilecek.
Tüm atölyeleri bütün incelikleriyle hazırladık. Yaratıcı Atölyelerle Yaratıcılığınızı konuşturmaya hazır olun!

‘HAMURUNDA YARATICILIK VAR!’ ATÖLYESİ

“Faber-Castell oyun hamurları yazın serinleten dondurmalarına dönüşüyor!”

Bu atölyede çocuklar, yaratıcılığın mutfağına doğru eğlenceli bir yolculuğa çıkıyor, Faber-Castell’in rengarenk oyun hamurlarıyla yazın serinleten dondurmalarını yaratıyorlar.

Renkli oyun hamurlarına şekil veren çocuklar küçük kas becerilerini geliştiriyor, el-göz koordinasyonu ile kavrama yeteneklerini artırıyorlar.

Küçük şefler atölyeden, külahlarına yerleştirdikleri rengarenk hamurdan dondurmalarıyla ayrılıyorlar.

*Bu atölye 3 yaş ve üzeri çocuklar içindir.  

** Bu aktivitede kullanılan dondurmalar oyun hamurundan yapılmış olup, yenilebilir değildir.

‘YARATICI ÇOCUKLAR KRALLIĞI’ ATÖLYESİ

“Masalsı bir yolculuğa hazır olun!”

Bu atölyede çocuklar, hayal dünyalarını gerçeğe dönüştürmek için bir araya geliyor ve Faber-Castell’in Yaratıcı Çocuklar Krallığı’na doğru yola çıkıyorlar.  

Faber-Castell’in Grip boya kalemiyle boyanan şatolar, prensler, prensesler, şövalyeler AR teknolojisiyle canlandırılıyor ve Yaratıcı Çocuklar Krallığı’nda yerini alıyor. 

Bu teknoloji çocukların göz ve beyin gelişimini destekleyerek kendi masal dünyalarını yaratmalarını sağlıyor. 

Bu atölyeden çocuklar, Yaratıcı Çocuklar Krallığı’na hayat veren resimleriyle ve eğlenceli bir deneyimle ayrılıyorlar. 

 *Bu atölye 5 yaş ve üzeri çocuklar içindir.

‘BENİM TARZIM YARATICILIĞIM!’ ATÖLYESİ

“Tarzıma yakışan, en yaratıcı olan!”

Bu atölyede çocuklar, tarzlarını yaratıcılıklarıyla birleştiriyorlar ve en şık olan tasarımı bardakta yer alan kız-erkek karakterlerin üzerinde görebilecekleri şekilde hayata geçiriyorlar. 

Kendi modasını yaratan çocukların tarzları konuşuyor, yaratıcı tasarımları kıyafetler üzerinde hayat buluyor. Bardak üzerinde parçaları birleştiren çocuklar nesneleri bir bütün haline getirme yetisi kazanıyor. 

Çocuklarımız etkinlikten hazırladıkları özel tasarım bardaklar ile ayrılıyorlar. 

 *Bu atölye 6 yaş ve üzeri çocuklar içindir.  

‘YARATICILIĞIN RİTMİNE KULAK VER!’ ATÖLYESİ

‘’Müziğe ses verenler burada!’’ 

Bu atölyede çocuklar, kendi enstrümanlarını birbirinden renkli boyalarla hazırlıyorlar. Faber-Castell pastel boyalar ile diledikleri gibi boyama yaparak kendi seçimlerini enstrümanlarının üzerine taşıyorlar. 

Bağımsız aktivite yapma yetisi kazanarak sosyo-duygusal gelişimlerini destekliyor ve odaklanma becerilerini artırıyorlar. 

Çocuklarımız etkinlikten hazırladıkları rengarenk tasarım enstrümanlar ile ayrılıyorlar. 

*Bu atölye 9 yaş ve üzeri çocuklar içindir.

JR. RED DRAGON BASKETBOL İSTASYONLARI

Çocuklar, Bahçeşehir Koleji Basketbol takımının maskotu olan Jr. Red Dragon konseptiyle hazırlanan istasyonda onlara verilen süre içinde basket atarak en yüksek skora ulaşmaya çalışacaklar.

SANAT ATÖLYELERİ - BEZ ÇANTA BOYAMA

Sanat, tasarım ve yaratıcılık ekseninde çocuklar hayal güçlerine göre kendi çantalarını tasarlayacaklar.

İNETRAKTİF ÇOCUK OYUNLARI -TANDEM BİSİKLETLE HALAT ÇEKME

Çocuklar sanal gerçeklik dünyasında rakiplerine karşı pedal çevirerek halat çekecekler. Gelenekselleşmiş bu oyunu bu kez interaktif digital bir platformda deneyimleyecekler.

* Bu atölye 5-12 yaş arası çocuklar içindir.

Tandem Bisikletle Halat Çekme

CARREFOURSA İLE DOĞRUSU KENT TARIMI ATÖLYESİ

“CarrefourSA ile Çocuklar Kent Tarımını Öğreniyor!”

Bu atölyede çocuklar, tohumdan fideye, fideden sebzeye dönüşen gıdanın yolculuğunu gerçek bir deneyimle öğreniyorlar. “Şehirde üretiyoruz, taze ve güvenle tüketiyoruz” mottosuyla elleri toprağa dokunan çiftçiler oluyor, gıda atığı ve karbon ayak izini azaltacak üretim modeli olan kent tarımı hakkında farkındalık ediniyorlar.

*Bu atölye 5 ve üzeri çocuklar içindir.

“ODAKLAN VE AYNISINI YAP” ATÖLYESİ

Dynavit Pediatri standında sizleri sağlıklı atıştırmalık ikramları ve 4-12 yaş arası çocuklar için keyifle vakit geçirecekleri eğlenceli aktiviteler bekliyor. Atölyemizde çocuklar “Odaklan ve Aynısı Yap” atölyesi ile deneyim kazanırken, basketbol oyununda da keyifli zaman geçirecekler. Üstelik atölyede yaptığınız el işini de yanınızda götürebilirsiniz. Dynavit ile aradığınız destek ve eğlence bu stantta bir araya geliyor!

*Bu atölye 4-12 yaş arası çocuklar içindir.

EnerjiSA İLE DAHA İYİ BİR GELECEK ATÖLYESİ

MASKE ATÖLYESİ & ASLI TANDOĞAN İLE YARATICI DRAMA ATÖLYESİ

Enterogermina bu yıl da sizleri Yaratıcı Çocuk Festivali’ndeki keyifli atölye alanına davet ediyor!

2-10 yaş arası miniklerimizin festivalden doyasıya keyif alması için hazırlıklarımız tamam!

Her gün farklı oturumlarda tekrarlanacak maske atölyemizde çocuklar yeteneklerini keşfedecek; eğlenerek öğrenecek!

2 Eylül Cumartesi 13.00-16.00 saatleri arasında Den-G’nin Maceraları kitaplarının yazarı Aslı Tandoğan’ın katılımıyla gerçekleştireceğimiz oturumda Aslı Tandoğan liderliğinde yaratıcı drama etkinliği gerçekleştireceğiz.

Lezzetli ikramlar, eğlenceli fotoğraf çekinme alanları, eğlenceli ve öğretici atölyeler ve sürpriz hediyelerle dolu stant alanımızda
kitaplarımızı okuyarak bağırsak sağlığının önemini öğreneceğiz.

2-3 Eylül tarihlerinde Küçükçiftlik Park’ta eğlenmeyi ve keşfetmeyi isteyen tüm anneleri ve çocukları bekliyoruz.

* Bu atölye 2-10 yaş arası çocuklar içindir.

LEGO® Yaratıcı Oyun Alanı

LEGO® ile Yaratıcı Çocuk Festivali’nde kurulan oyun masalarında bir araya gelen her yaştan çocuk, hayal gücünün sihirli kapılarını aralarken sosyalleşecek ve LEGO yapım parçalarıyla yaratıcılıklarını ortaya çıkaracak!

Yaratıcı Çocuk Festivali için hazırlanan oyun masalarında her yaştan çocuk düşünüldü.
1,5-5 yaş arası çocuklar LEGO® DUPLO ile sayıları, renkleri, hayvanları ve araçları keşfederken; 5-12 yaş arası çocuklar, LEGO® Friends karakterleri ile arkadaşlık kuracak, LEGO® City ile kendi şehirlerinin kahramanı olacak ve LEGO® NINJAGO ile de cesur ninjaların birbirinden zorlu maceralarına tanıklık etme şansı bulacaklar.

Çocukların hayallerini gerçeğe bir adım daha yaklaştıran LEGO® oyun alanında sürpriz hediyeler de minik kahramanları bekliyor! Üstelik LEGO® Minifigure kostüm karakteri de gün boyunca sınırsız eğlenceye eşlik edecek.

*Oyun alanı 2-12 yaş arası çocuklar içindir.

NESQUIK & TOYI ÇEVRE MUCİTLERİ ATÖLYESİ

Çevre Mucitleri oyun yoluyla iklim sorunlarına çözüm üretiyor, kendi çevre icatlarını tasarlıyor! Toyi Oyun Kitleri ve Nesquik® ambalaj atıklarıyla kendi icatlarını oluşturan çocuklar hem eğleniyor hem de ileri dönüşüm becerisi kazanıyor. Güneş enerjisiyle çalışan robotlardan okyanusları temizleyen gemilere tüm yaratıcı icatlar bu atölyede! Nesquik® & Toyi Çevre Mucitleri atölyesine katıl! Keşfet, tasarla, dönüştür, oyna!

* Bu atölye 5-12 yaş arası çocuklar içindir.

'OZMO FARM' ATÖLYESİ

Ozmo’yla Çiftlik Macerasına “Farm” mısınız?

Ozmo, her çocuğun içindeki doğa sevgisini, yaratıcılığı ve keşif arayışını; “çiftlik macerasıyla dolu oyunlarla buluşturuyor.

“Ozmo Farm’ın süt, tahıl, çikolatasından aldığımız ilhamla oluşturduğumuz “Çiftlik Macerası” parkur alanımızda eğlence dolu bir yarış ve çocuklarda doğa sevgisini pekiştireceğimiz tohum ekim atölyemiz ile çocukların hem fiziksel hem de zihinsel becerilerinin gelişimine katkıda bulunuyoruz.

Üstelik katılımcı her çocuk farklı hediyelere sahip olacak!
Maceraya hepinizi bekliyoruz!

*Bu atölye 5 yaş ve üzeri çocuklar içindir.

PRITT'LE MESLEKLERE YOLCULUK ATÖLYESİ

Çocukların hayallerini destekleyen Pritt, eğlenceli atölyeleri ile Yaratıcı Çocuk Festivali’ne hazır!

Atölyelerde çocuklar, hayallerindeki mesleklere ait şapka ve kitap ayraçları yapma fırsatı bulacak! Ayrıca kendi bilekliklerini tasarlayıp gölge oyunlarıyla da eğlencenin tadını çıkaracaklar.

Yaratıcılığını konuşturup doyasıya eğlenmek için seni de Pritt alanına bekliyoruz!

*Bu atölye alanı 3-12 yaş arası çocuklar içindir.

BARBIE, HOT WHEELS VE FISHER PRICE İLE OYUNUN GÜCÜ ATÖLYESİ

Çocuklar oyun oynarken kendilerini ifade etmeyi, daha büyük hayaller kurmayı ve çevrelerindeki dünyayla etkileşime girmeyi öğrenir. Oyunlar sayesinde, geliştirdiğimiz her ürün hayal gücünü harekete geçirir ve yaratıcılığın sınırlarını zorlar. Barbie kariyer bebekleri ile içlerindeki sınırsız potansiyeli keşfedecekleri & Hot Wheels ile özel kurulmuş yarış alanlarında meydan okuma ve limitlerini zorlamayı deneyimleyecekleri birbirinden çeşitli aktivitelerde yaratıcılığı ve eğlenceyi buluşturuyoruz. Özel boyama alanları, oyun hamuru atölyesi ve yaratıcı fotoğraf çekilme alanları sayesinde çocuklar atölyeden unutulmaz bir deneyim ve eğlenceli fotoğraf kareleri ile ayrılıyorlar.

* Bu atölye 2 yaş ve üzeri çocuklar içindir.

Stant Etkinlikleri

Birbirinden seçkin markalar hem çocuklar hem de ebeveynleri için eğlence ve keyif dolu etkinlik alanları hazırladılar. KüçükÇiftlik Park dolu dolu oldu, tadını çıkarın…

Anadolu Hayat Emeklilik ve Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği, ‘Tohum Biriktir, Geleceği Değiştir!’ sloganıyla “Tohum Kumbaram” sosyal sorumluluk projesinin atölye etkinliğini çocuklarımıza deneyimletecek..

“Finish Çocuklara “Yarının Suyu”nu Korumayı Öğretiyor!
Türkiye’nin suyunu korumayı misyon edinen Finish, 2019 yılında başlattığı ve geri dönüşü olmayacak şekilde su sıkıntısı yaşama riski artan ülkemize çağrı yaptığı “Yarının Suyu” Projesini çocuklara ulaştırıyor.
Finish, birbirinden eğlenceli atölyeler ve aktivitelerle “Yarının Suyu” Projesini Yaratıcı Çocuk Festivali’ne taşıyor.
Çocuklara suyun öneminin, tasarrufunun ve geleceğin su lideri nasıl olunur değerlerinin aktarılacağı alanda eğlenceli dakikalar çocukları bekliyor.”

Miniklere boyama etkinliği ile beraber Hipp sağlıklı ikramlarıyla Mini Şefler Atölyesi yapıp, boş kutu ve kavanozlar ile ileri dönüşümün şifreleri Hipp alanında sizleri bekliyor olacak.

Tatlı bir etkinlikle diş fırçalamanın önemi eğlenceli ve öğretici bir şekilde çocuklara aktarılacak.Bir diş hekimi öğrencisi alanda çocuklara diş nasıl fırçalanır, faydaları nelerdir üzerine sevimli dersler verecek.

Tefal olarak Çocukların hem workshop etkinliğine katılabileceği hem de ailelerin o süre zarfında dinlenip çocuklarını izleyebileceği keyifli bir alan yarattık  Aktivite workshopu olarak katkısız slime ile organik sağlıklı ürünlerden bir etkinlik deneyimleyeceğiz.Tabi ebeveynlerimizi de unutmadık! Onlar da dinlenirken kendi ürünlerimizle hazırladığımız içecekleri içebilecekler.”

Hem çocuklara hem ebeveynlere harika ikramlar Arçelik Standında sizleri bekliyor olacak. Sağlıklı yoğurt kefir ikramı ve Türk Kahvesi için Arçelik standına uğrayabilirsiniz.

Odea Bank standında ‘Eşit Masallar ‘ çocuk kitabınızı almayı unutmayın.

Yaratıcı Çocuk Festivali’ne katılım sağlayan Dimes, festival ve DİMES Express misafirlerine ürünler hakkında sohbet edip harika tadımlar yaptıracak

BİLET AL!