2018 yılından bu yana çocuklara ve ebeveynlere, aynı anda gerçekleşen 100 ün üzerinde kaliteli etkinlik sunan Yaratıcı Çocuk Festivali, çocuklarda kalıcı bir kültür hafızası yaratma isteğinden yola çıkarak kurulmuştur. Festival eğlenceli olduğu kadar; matematik, bilim, sanat, tiyatro, müzik, ekoloji, enerji, hareket, trafik, tasarım, ileri dönüşüm, sürdürülebilirlik alanlarında yüksek kazanım içeren atölyeleriyle detaylı bir içeriğe sahiptir. 2-3 Eylül’de dördüncüsü gerçekleştirilecek olan YARATICI ÇOCUK FESTİVALİ güçlü sponsorları sayesinde ülkemizin en kapsamlı ve en büyük ziyaretçi sayısına sahip açık hava organizasyonudur.

 

Çocukları; merak eden, düşünen, hisseden, ilham alan, ilham veren yaratıcı bireyler olarak gören festivalin Gösteri Sahnesi’nde; 30’un üzerinde konser ve eğlenceli şovlarla her yıl binlerce aile; göz göze, diz dize beraberce eğlenmenin kollektif ruhunu yaşamaktadır.

 

Kuruluşundan bu güne Sunay Akın, Ceyda Düvenci, Şermin Yaşar, Prof. Dr. Selçuk Şirin, Dr. Özgür Bolat, Prof. Dr. Ayşe Bilge Selçuk, Ezo Sunal, Ahmet Güneştekin, Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu, Dr. Bahar Eriş, Nil Karaibrahimgil, Prof. Dr. Belma Tuğrul , Varol Yaşaroğlu , Prof. Dr. Bedirhan Üstün, Dilara Koçak gibi birbirinden önemli isimler Yaratıcı Çocuk Festivali’nin seçkin konukları arasında yer almıştır.

 

Dünyanın yazı ve boyama gereçlerinde lider markası Faber-Castell ana sponsorluğunda gerçekleşen Yaratıcı Çocuk Festivali; ülkemizde çocuklar ve ebeveynler için kültür&sanat içeriği üretmeye çalışan tüm alanlarda örnek olmuş, niteliği artmasında öncü rol oynamıştır.

BİLET AL!