Basın Bülteni

Çocukların merakla beklediği Yaratıcı Çocuk Festivali için geri sayım başladı!
Türkiye’nin yaratıcılık odaklı ilk kültür ve sanat festivali, 25-26 Mayıs tarihlerinde, KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleştirilecek.

Bu yıl ikincisi düzenlenecek Yaratıcı Çocuk Festivali (YÇF), büyüyen alanı ve zenginleşen içeriği ile her yaştan çocuk katılımcıyı ve ailelerini KüçükÇiftlik Park’a bekliyor. Festival; dünyanın yazı ve boyama gereçlerinde lider markası Faber-Castell ana sponsorluğunda: İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katılımları ile, Pınar Kido, Ozmo, Lego, Çilek Odası, Carrefoursa, QNB Finansbank, BASF, Bahçeşehir Koleji, Sanofi, Dimes, Aptamil, Twin Bilim, Toyzz Shop, Sabri Ülker Vakfı gibi önemli markaların destekleriyle gerçekleşiyor… Çocuklar ve ebeveynler için birbirinden eğlenceli oyun atölye alanları, söyleşiler, gösteri ve konserlerden oluşan dopdolu programıyla Yaratıcı Çocuk Festivali, tüm aileyi bir araya getirmeye hazırlanıyor.

Bu yıl oyun temasıyla hayata geçirilecek Yaratıcı Çocuk Festivali; tüm çocuklara, #benimleoyunoyna diyecek. Tüm çocuklar ikincisi düzenlenen festivalde , bol bol oyun oynayacak, yaratıcılıklarını oyun yoluyla keşfedecekler. Yaratıcı Çocuk Festivali 2019 Gösteri Sahnesi’ yle de eğlenceli ve coşku dolu bir programla seyircilerinin karşısında olacak. Katılımcıların tüm günü eğlence ile geçirecekleri dopdolu YÇF Gösteri Sahnesi’nde; Kerem Eser Paytak Show, pandomim, jonglör ve sihirbazlık gösterileri, balon showlar, kukla tiyatroları ve çok sayıda konser yer alacak. Ebeveynlere ilham verici söyleşi seanslarına; Sunay Akın, Dr.Özgür Bolat, Şermin Yaşar, Prof. Dr. Belma Tuğrul, Varol Yaşaroğlu gibi önemli isimler konuk olacak..

Geçtiğimiz yıl çocuklar ve aileleri tarafından büyük ilgi gören Yaratıcı Çocuk Festivali’ni; 11 bini aşkın kişi ziyaret etmişti. Bu yoğun ilgi dolayısıyla KüçükÇiftlik Park gibi daha büyük bir alana taşınan festivale, bu sene 16.000 binin üzerinde ziyaretçi bekleniyor.

Detaylı Bilgi:
Selma Çapa / 0533 621 06 22
mselmacapa@gmail.comTürkiye’nin yaratıcılık odaklı ilk çocuk kültür&sanat festivalinin ikincisi 25-26 Mayıs’ta Maçka KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleştirilecektir.

Festival

Mekan : KüçükÇiftlik Park