Hakkımızda

Türkiye’nin yaratıcılık odaklı ilk çocuk kültür&sanat festivali; içinde birbirinde değerli atölyelerin, söyleşilerin, gösteri ve konserlerin olduğu dopdolu bir programla 2-3 Haziran’da Uniq İstanbul’da.

Yaratıcı Çocuk Festivali iki gün boyunca deneyim ve yaratıcılık odaklı 14 atölyeye, 9 söyleşi, 4 konser ve sayısız gösteriye imza atarak tüm çocukları ve ebeveynlerini kültür sanata doyuracak.

Bilimin, sanatın, tasarımın ilham verici deneyimlerini çocuklara yaşatacak birbirinden kaliteli 14 atölye; iki gün boyunca saat başı tekrarlanacak seanslar halinde hayata geçirilecek.
Yaratıcı Çocuk Festivali atölyeleri; çocukları etkinlik fikrinden uzaklaştırarak onları yaratıcılık ve deneyim odaklı bir keşif ortamının parçası haline getirme amacını taşıyor.

‘Çocuklar iki gün boyunca bir birinden değerli bilim, sanat ve tasarım atölyelerinde kaliteli deneyimler yaşarken ebeveynler çok kıymetli konuşmacıların söyleşilerine katılarak festivali çocuklarıyla birlikte keyif içerisinde yaşama fırsatı bulacaklar.’

Sunay Akın, Ceyda Düvenci, Dr. Özgür Bolat, Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu, Prof. Dr. Belma Tuğrul, Ahmet Güneştekin, Şermin Yaşar, Dr. Bahar Eriş ve Dr. Gökhan Mamur gibi önemli isimler ilham verici söyleşileriyle ebeveynlerle buluşacak..

Festivali festival yapan diğer gösteri unsurları da bu muhteşem deneyime neşe katmak için biraraya gelecekler. Geleneksel Kukla Tiyatrosu, balon gösterileri, eğlenceli masallar, çocuk koroları iki gün boyunca katılımcılara coşkulu bir festival yaşatmak için seferber olacaklar

Yaratıcı Çocuk Festivali 2-3 Haziran’da Uniq İstanbul’da.